Policisté hledají svědky, kteří poznají lupiče na fotografii. Tento muž oloupil nebohou starou paní o holi!

Plzeňští policisté pátrají po muži na fotografii. Podle nich je tento mladý muž důvodně podezřelý z toho, že před několika málo dny oloupil bezbrannou starou paní. Muž měl podle informací policistů na ženu zaútočit a vyrvat jí tašku s penězi, poté se dal na útěk. Pomozte policistům tohoto lupiče najít dříve, než znovu zaútočí!

policisté hledají mladého lupiče, který okradl seniorku v Plzni, policie.czFoto: Podezřelý mladý muž, který oloupil seniorku, zdroj: policie.cz

„V pátek dne 29. července tohoto roku mezi 13.00 a 13.30 hodin přistoupil neznámý pachatel zezadu k seniorce, která v ten okamžik procházela ulicí Terezie Brzkové na plzeňských Skvrňanech, a uchopil tašku, kterou měla zavěšenu za madlo francouzské hole a kterou zároveň přidržovala rukou. Několikrát za tašku zatáhl a poté, co se mu podařilo zavazadlo napadené z ruky vytrhnout, dal se i s ním na útěk. Ke skutku došlo v prostoru mezi restauračním zařízením Sportbar a bytovou jednotkou situovanou na adrese Vojanova 755/39,“  sdělila k loupeži policejní mluvčí Hana Štefflová.

Podle jejích informací přišla šestasedmdesátiletá paní během útoku lupiče o látkovou tašku, v níž měla peněženku s 1 200 korunami, doklady a mobilní telefon.

„Podle výpovědi poškozené byl pachatelem muž zdánlivého stáří cca 15 let, štíhlé postavy vysoké zhruba 160 cm. Měl husté černé vlasy a oblečen byl do zářivě červené bundy nebo mikiny. Policistům se mimo jiné během šetření případu podařilo zajistit kamerový záznam zachycující podezřelou osobu,“  upřesnila mluvčí policie popis lupiče. Současně také policisté žádají veřejnost o informace k totožnosti muže na fotografii. Podle všeho se tak jedná o zmíněného lupiče.

„Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří se v předmětné době pohybovali na místě činu či v jeho bezprostředním okolí a všimli si podezřelého chování jakékoli osoby, nebo občany, kteří jsou schopni identifikovat muže zachyceného kamerovým systémem, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158,“  doplnila mluvčí Štefflová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>