Policisté na Plzeňsku zvýší výkon služby v rámci protiteroristické prevence

V souvislosti s teroristickými útoky v zahraničí, k nimž v poslední době došlo, spustili také na Plzeňsku policisté manévry, jejichž cílem je ochránit širokou veřejnost a odradit případné útočníky. Na mnoha veřejných místech, kde je větší koncentrace osob, bude proto posílen výkon hlídkové služby. Zhruba před deseti dny byl navíc policisty zatčen také jedenadvacetiletý mladý muž ze Spáleného Poříčí, který v lednu chtěl utéct do Sýrie. Vše zatím nasvědčuje tomu, že se muž chtěl přidat k tamním džihádistům (článek zde).

policisté v ulicích hlídkují, zdroj - policie.czFoto: Ilustrační, zdroj: policie.cz

„V rámci preventivních celorepublikových protiteroristických opatření policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zvýšili kontrolní a hlídkovou činnost zejména v místech s větší koncentrací osob, jako jsou například nákupní centra. Policisté také posilují výkon služby na česko-německé hranici, monitorují příjezdy mezinárodních vlaků do naší vlasti. Prostřednictvím Společného centra česko-německé policejní a celní spolupráce Schwandorf je v nepřetržitém provozu zajišťována výměna aktuálních a potřebných informací v oblasti přeshraniční spolupráce mezi českými a německými policisty,“  upřesnila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>