Policisté pátrají po muži s tuberkulózou. Ten utekl z nemocnice a dosud nebyl nalezen

Plzeňští policisté pátrají od poloviny listopadu po muži, který utekl z nemocnice. Podle informací je muž nemocný nakažlivou chorobou, konkrétně tuberkulózou. Doposud bylo veškeré pátrání bezúspěšné.

hledany-muz-s-tuberkulozou-babuschin-pavel-zdroj-pcrFoto: Hledaný muž s tuberkulózou, zdroj: Policie ČR

„Policisté Policie České republiky vyhlásili dne 15. listopadu loňského roku celostátní pátrání po 31letém cizinci. Toho dne bylo plzeňským policistům oznámeno pracovníky Fakultní nemocnice Plzeň – Bory, že muž byl pacientem plicního oddělení, kde byl hospitalizován s podezřením na nakažlivou nemoc – tuberkulózu. Ze zdravotnického zařízení však svévolně odešel a již se nevrátil. Podezření na nakažlivou chorobu bylo následně potvrzeno,“  sdělila k muži policejní mluvčí Hana Štefflová.

Plzeňští policisté tak okamžitě po tomto muži vyhlásili celostátní pátrání. V rámci toho pátrali nejen na území České republiky, ale i v zemi pacientova původu.

„Hledaný muž je zdánlivého stáří 31 až 32 let, je 183 cm vysoký, váží cca 90 kg, má světle hnědé, na krátko střižené vlasy. Na sobě měl oblečenu šedočernou péřovou bundu a šedý svetr,“  doplnila k popisu muže policejní mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>