Policisté pátrají po ženě, která našla platební kartu. Místo, aby ji odevzdala, platila s ní na benzínce!

Policisté pátrají po mladé ženě, která našla v centru Plzně telefon a pouzdro, v němž se nacházela také platební karta. Kdo by tak čekal, že žena nalezené věci předá do rukou policistů, pletl by se. Žena s nalezenými věcmi naložila poněkud jinak, konkrétně s platební kartou. Již den po nálezu totiž s ní šla platit nákup na benzínce! Tím se ovšem mladá žena dopustila přečinu. Pokud ji policisté chytí, může skončit i za katrem.  

policisté pátrají po ženěFoto: Žena, která zatajila nález a užívala cizí platební kartu, zdroj: policie.cz

„Policisté pátrají po neznámé pachatelce, která je podezřelá ze spáchání přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Toho se měla dopustit tím, že v blíže nezjištěné době od jedenácté hodiny noční dne 27. května tohoto roku do zhruba tří hodin a čtyřiceti minut dne následujícího nalezla na nezjištěném místě pravděpodobně v centru Plzně mobilní telefon a černé pouzdro, ve kterém byla uložena kartička zdravotního pojištění a platební karta náležející 29letému muži. Místo toho, aby nález odevzdala na příslušném místě nebo se pokusila kontaktovat poškozeného, dne 28. května tohoto roku provedla na jedné z plzeňských čerpacích stanic prostřednictvím nalezené platební karty dvě platby v hodnotě 152 a 199 korun a následně platbu v hodnotě 1 koruny v prostředku plzeňské městské hromadné dopravy,“  sdělila mluvčí policistů Hana Štefflová.

Policistům se v rámci šetření celé události povedlo získat také kamerový záznam, který zachycuje dotyčnou ženu při nákupu na zmíněné čerpací stanici.

„Protože nám dosud totožnost pachatelky není známa, obracíme se na širokou veřejnost se žádostí o spolupráci. Žádáme všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat ženu zachycenou na záběrech kamerového systému, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158,“  doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>