Policisté pátrali po dvou seniorech. Ženu našli policisté mrtvou, muž byl zraněný

Policisté se v uplynulých dnech zabývali hned dvěma případy ztracených seniorů v lese. V jednom případě k tomu došlo v Tisu u Blatna na severním Plzeňsku, ve druhém pak u obce Podmokly na Rokycansku.

pátrání po migrantech u lískové, policie.czFoto: Ilustrační, policie.cz

„Policisté z obvodního oddělení policie Kralovice v úterý v půl sedmé večer přijali oznámení, že 77letý muž odešel kolem třetí hodiny ze své chaty v Tisu u Blatna na houby a dosud se nevrátil. Šetřením bylo zjištěno, že senior nemá při sobě mobilní telefon a je po nemoci hůře pohyblivý. Policisté okamžitě zahájili pátrací akci, během chvíle byly nasazeny všechny dostupné síly a prostředky. Na místo se dostavili policisté, psovodi a byl vyžádán vrtulník. Krátce po osmé hodině večer pátrací akce dospěla ke šťastnému konci. Kralovičtí policisté muže našli asi půl kilometru vzdušnou čarou od jeho chaty. Senior při houbaření upadl a nebyl schopen s ohledem na svůj věk chůze. Muže našli policisté, jak klečí v hluboké trávě a nemůže se zvednout. Protože byl mírně podchlazený, předali ho do péče lékařů,“  upřesnila k první pátrací akci policejní mluvčí Markéta Fialová. Druhá pátrací akce se uskutečnila v průběhu včerejšího dne poblíž obce Podmokly na Zbirožsku.

„Na základě oznámení o pohřešování 66leté ženy z Rokycanska, která odešla v úterý odpoledne do lesa a do následujícího dne se nevrátila, rozjeli policisté včerejšího odpoledne intenzivní pátrací akci. Dle oznámení měla žena odejít v úterý před polednem do lesa na houby a do doby oznámení se nevrátila. Mobilní telefon, který měla mít u sebe, byl nekontaktní. Do akce bylo zapojeno přes desítku policistů a dobrovolní hasiči z okolních obcí, kteří propátrávali lesní porosty u obce Podmokly na Zbirožsku. Do akce byl přizván i policejní vrtulník, který byl ale ještě před příletem odvolán, jelikož pohřešovaná žena byla po čtvrté hodině odpoledne nalezena v lesním porostu, bohužel již bez známek života. Jako příčinu úmrtí lékař stanovil zdravotní problémy a u zemřelé nebyly shledány známky cizího zavinění. Ve věci byla nařízena zdravotní pitva a případ je evidován rokycanskými kriminalisty,“  doplnila k pátrací akci mluvčí rokycanských policistů Hana Kroftová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>