Policisté řeší dva případy nebezpečného vyhrožování. K oběma případům došlo v bytech, kam se agresoři násilím vloupali.

Hned dva případy vyhrožování řeší policisté na severním Plzeňsku. V prvním případě se jednalo o agresivního muže, který vykopl vstupní dveře jednoho z bytových domů v Tlučné. Když se muž dostal do objektu, snažil se vloupat i do jednoho z tamních bytů. Přitom měl navíc také vyhrožovat obyvatelům právě tohoto bytu, že je všechny zabije. Druhý případ se stal jen o tři dny později v Kralovicích, kde třiatřicetiletý muž slovně napadal vlastní matku. V obou případech museli agresory zklidnit přivolaní policisté.

opilý polák s pistlí šermoval po obchodním domě, krimi-plzen.czFoto: Ilustrační, krimi-plzen.cz

„Policisté z obvodního oddělení policie Nýřany se v současné době zabývají případem porušování domovní svobody a nebezpečné vyhrožování. Tohoto jednání se měl dne 6. února 2016 dopustit 30letý muž v obci Tlučná, když vykopl vchodové dveře od místního bytového domu, ve kterém se posléze za užití násilí snažil vniknout do jednoho z bytů, přičemž neustále vyhrožoval ublížením na zdraví a zabitím muži, který tento byt obývá společně s přítelkyní a její dcerou. Agresivní muž po neúspěšném vniknutí do bytu objekt opustil, avšak po krátké době se dovnitř opět vrátil a ještě s větší intenzitou se snažil vniknout do bytu, což se mu po určité chvíli podařilo, když vykopl vchodové dveře od bytu. Následně za neustálého vyhrožování se v bytě pokusil napadnout 28 letého muže. V tom se mu úspěšně pokusila zabránit přítelkyně napadeného muže. Agresivní muž poté odešel. Policisté na základě souhlasu okresního státního zástupce muže vypátrali a zadrželi. Hlídka muže posléze převezla do policejní cely v Plzni,“  popsal první případ policejní mluvčí Jan Koželuh.

Druhý případ se odehrál jen o tři dny později v Kralovicích, kde namol opilý muž napadal slovně vlastní matku. Přitom se snažil silou dostat do jejího bytu.

„Policisté z obvodního oddělení policie Kralovice se dne 9. února 2016 zabývali případem, kdy 33letý muž v bytovém domě v obci Karlovice slovně napadal svojí 51 letou matku. Muž se stále snažil vniknout do bytu přes vchodové dveře. Policisté po příjezdu na místo muže podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem 2,2 promile a na místě ho zajistili, jelikož měli důvodnou obavu, že bude pokračovat v protiprávním jednání. Hlídka muže následně převezla do protialkoholní záchytné stanice v Plzni. Policisté jeho jednání kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití, za jehož spáchání mu hrozí pokuta až 5 000 korun,“  doplnil k druhému případu policejní mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat