Policisté se zaměřují na cizince. V Plzni proběhla další ´šťára´ na ubytovnách

Není to tak dávno, kdy jsme psali o tom, že se policisté zaměřují na kontroly ubytoven. Včera se uskutečnila další z kontrol těchto ubytovacích zařízení, kdy policisté vyrazili do několika ubytoven v Plzni na Borech. V poslední době právě v Plzni vzrostla kriminalita cizinců. Podle některých názorů je za vším příliv levných pracovních sil z východu, kdy tito lidé přebývají právě v těchto ubytovacích zařízení. Někteří z ubytovaných pak často navštěvují centrum města, kde mnohdy páchají trestnou činnost. Mafiánští bossové a agentury, jež často stojí za přílivem těchto levých pracovních sil, volí právě ubytovny jako místa, kde tito jejich pracovníci mohou přebývat v často otřesných hygienických podmínkách. Ubytovny se tak mnohdy stávají centrem kriminálního prostředí.

kontrola ubytoven v Plzni, zdroj - policie.czFoto: Autentické foto – policisté kontrolují doklady cizinců na jedné z plzeňských ubytoven, zdroj: Policie ČR

„Policisté z odboru cizinecké policie a obvodního oddělení policie Bory včerejšího dne realizovali pobytové kontroly v ubytovacích zařízeních. Během akce se policisté zaměřili především na kontrolu legálnosti pobytů cizinců na území České republiky a ověřování pravosti dokladů. Kontroly probíhají jak z preventivních důvodů, tak i z důvodu nárůstu případů, kdy se na protiprávním jednání podílejí právě cizinci,“  sdělila policejní mluvčí Hana Rubášová. Desítky policistů od ranních hodin navštívili celkem 6 ubytoven a zkontrolovali 190 osob.

„Do této akce se zapojili i  1. místostarosta Mgr. Radoslav Škarda a místostarosta Mgr. David Procházka, kteří společně s policisty navštívili několik ubytovacích zařízení. Všichni kontrolovaní měli své doklady a potřebná povolení v pořádku, až na jednoho. Muž, který nepředložil žádný platný doklad, byl dle zákona zajištěn a převezen ke zjištění totožnosti na oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort,“  doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>