Policisté spustili informační linku proti terorismu a zvýšili dohled v příhraničí s Německem

Policisté spustili bezplatnou informační linku, která bude sloužit pro potřeby majitelů velkých obchodních domů a provozovatelů veřejných akcí, jejímž cílem je informovat tyto subjekty o účinných krocích, které zabrání riziku teroristických útoků. Dnes to oznámil na tiskové konferenci ministr vnitra Milan Chovanec s několika policejními důstojníky. Kromě toho bude také v oblastech německého příhraničí navýšen dohled policistů. Konkrétně by tak měli v těchto oblastech policisté hlídkovat denně po dobu až šesti hodin.

pátrání po migrantech u lískové, policie.czFoto: Ilustrační – policejní kontroly v příhraničí s Německem, zdroj: policie.cz

„Policie začne více spolupracovat s pořadateli kulturních a společenských akcí či vlastníky nákupních center, kterým nabídneme metodiku a supervizi bezpečnostního zajištění těchto míst na základě zkušeností z Izraele či USA. Policejnímu prezidentovi jsem zadal úkol představit návrhy opatření do 4. srpna. Jde o nastavení standardů a manuálů. Celý proces přípravy komplexního balíčku metodické podpory jsme se vzhledem k událostem v Evropě rozhodli urychlit a mít plně pod kontrolou,“  sdělil ministr vnitra Milan Chovanec s tím, že cílem systémové podpory budou také představitelé samospráv. Na nonstop lince budou moci organizátoři akcí či majitelé a provozovatelé měkkých cílů akci nahlásit a vyžádat si podporu. Policie tak bude mít čas situace v předstihu analyzovat a zvolit vhodná opatření. Důležitou součástí bude také komunikace s obcemi.

Provozovatelé veřejných akcí a majitelé obchodních domů se tak mohou se svými dotazy, které se týkají opatření proti riziku terorismu, obracet na nově zřízenou informační linku 800 255 255.

„Na lince bude zajištěno poradenství v oblasti prevence bezpečnostních rizik pro vlastníky i provozovatele veřejně přístupných objektů – pro pořadatele sportovních, kulturních a jiných akcí,“  uvedl náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

Policisté tak chtějí těmito kroky omezit hrozbu teroristického útoku na našem území – zvláště na „měkké cíle“. Jak se nám však podařilo zjistit s odkazem na internetový deník Kladenské listy, došlo včera v Kladně k situaci, kdy po městě údajně běhal muž tmavé pleti s nožem v ruce. Podle několika svědků měl tento muž navíc vykřikovat Alláhu Akbar!. Muže se však policistům nepodařilo nalézt a proto pátrání po osmnácté hodině skončilo. Celým případem se nyní zabývají kladenští policisté.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>