Policisté vyšetřují fámu. Ta se šíří v Plzni a okolí rychlostí laviny

Policisté se v těchto dnech zabývají případem fámy, kterou kdosi roznáší po Plzni. Podle této fámy má hrozit návštěvníkům jednoho z plzeňských obchodních center nebezpečí. Vše ovšem nasvědčuje tomu, že se jedná o skutečný výmysl, jehož cílem je vystrašit lidi. Podle policistů žádné nebezpečí nehrozí.

policie ilustrační, PnDFoto: Ilustrační, Plzeňsko na dlani

„Plzeňské policisty zaměstnává od minulého týdne děsivá fáma, která se rychlostí laviny šíří Plzní a okolními městy. Zhruba před dvěma týdny měla údajně na náměstí Republiky žena zahalená do tradičního muslimského oděvu zpod sukně vytratit peněženku. Tu nalezl muž, který za ženou okamžitě přispěchal a portmonku jí vrátil. Žena chtěla poctivého nálezce odměnit, a protože ten jakékoli hmotné poděkování odmítl, obdarovala jej alespoň dobrou radou. Řekla mu prý totiž, že by se měl příští dva měsíce vyhýbat obchodnímu centru Plaza ve středu Plzně. Policisté okamžitě začali po záhadné ženě i poctivém nálezci pátrat a zjišťovat veškeré informace k případu,“  sdělila policejní mluvčí Hana Štefflová.

V průběhu šetření policisté vyslechli také desítky osob, zajistili a zhlédli desítky hodin trvající kamerové záznamy z dotčených míst. V rámci šetření vyšlo najevo, že se nejspíše jedná o poplašnou zprávu, která se předává z úst do úst.

„Všechny osoby, které byly k věci vyslechnuty, shodně uvedly, že se tuto informaci dozvěděly zprostředkovaně a že jim není známa totožnost muže, který byl varován, ani tajemné ženy v burce. Ačkoli se případem kriminalisté i nadále zabývají, již v tomto okamžiku dospěli k závěru, že se jedná o podvrh, který zneklidnil velkou část obyvatel,“  doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat