Policisty zaměstnávali výtržníci. Jeden dal muži v obchodě pěstí, druhý nadával kolemjdoucím

Policisté vyšetřují hned dva případy výtržnictví. V prvním případě napadl výtržník muže v obchodním domě v Klatovech poté, co tento výtržník přejel dotyčnému muži nákupním vozíkem nohu. Ve druhém případě se pak jednalo o „ochlastu“, který na veřejném místě nadával kolemjdoucím a poté kopal do zaparkovaných aut.

pouta, mpplzenFoto: Ilustrační, MP Plzeň

„Ve zkráceném přípravném řízení převzal sdělení podezření z přečinu výtržnictví třicetiletý muž z obce u Klatov. Dne 27. března tohoto roku krátce po dvacáté hodině v obchodním domě v Klatovech na ulici Šumavské s nákupním vozíkem úmyslně najel na nohu místnímu padesátiletému muži a následně jej rukou sevřenou v pěst udeřil do obličeje. Ke zranění osob nedošlo,“  sdělila k napadení muže policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Druhý případ výtržnictví řešili policisté z Rokycan. Včera tam teprve čtyřiadvacetiletý opilec nadával kolemjdoucím a kopal do zaparkovaných aut. Muž byl vulgární dokonce v přítomnosti policejní hlídky!

„Včera přijali policisté na lince 158 oznámení, že v ulici Čechova v Rokycanech se pohybuje muž, který je zjevně pod vlivem alkoholu, přičemž bezdůvodně vulgárně nadává kolemjdoucím lidem a kope do zaparkovaných vozidel. Na místo vyjeli rokycanští policisté, kteří osobu dle popisu zaznamenali v ulici Družstevní. I před zraky policistů se muž stále dopouštěl protiprávního jednání a výzvy, aby jednání muž zanechal, byly neúčinné. Policisté tedy využili svého oprávnění a použili donucovacích prostředků. Osobu za použití hmatů a chvatů následně zajistili. V muži byl ztotožněn 24letý muž z Rokycanska. Ten se podrobil dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem s hodnotami přesahující 2,5 promile. Následně byl muž převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“  sdělila mluvčí rokycanských policistů Hana Kroftová.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat