´Pomatenec´ zalarmoval policisty a tvrdil, že má byt plný zabijáků. Když policisté vtrhli dovnitř, muž je napadl!

Skutečný zásah „na ostří nože“ mají za sebou domažličtí policisté. Ti vyjížděli v noci 2. července do jednoho z domů na Domažlicku, kam je zavolal muž, který tvrdil, že musejí rychle přijet, neboť celý byt má plný ostřelovačů a mafiánů, kteří ho chtějí oddělat. Policisté proto vyrazili ihned na místo. Když přijeli k domu, muž odmítal policisty vpustit dovnitř. Z okna jim však hodil klíče od domu. Když policisté „rozrazili“ dveře, stál za nimi muž v masce a v obou rukách držel nůž. Nakonec se také pomatenec odhodlal na policisty zaútočit.

útočník na ubytovně VŠB v Praze, zdroj - youtubeFoto: Ilustrační, zdroj: youtube.com

„V 01:51 hodin přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení čtyřiadvacetiletého muže z Domažlic, že je ve svém bydlišti a že žádá rychlý příjezd policejní hlídky, nebo že ho někdo zabije. Na místo ihned vyjeli domažličtí policisté, ale oznamovatel se k policistům nepřihlásil. Proto s ním hovořili přes mobilní telefon. Muž se stále obával o svůj život, uváděl, že po něm již v bytě stříleli, že bytový dům je plný ostřelovačů, a proto nemůže policistům otevřít svůj byt. Po několikaminutovém rozhovoru mladík souhlasil, že policistům hodí klíče od bytu oknem. Policisté došli až před byt oznamovatele, který odmítal dveře otevřít s tím, že policisty podezírá, že jsou falešní a zkorumpovaní a že byli posláni, aby jej zabili,“  popsala dramatickou situaci policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Jak doplnila, muž na policisty stále křičel, že se vrátil z bojů z Ruska a že se ho snaží zabít mafie. Po necelé hodině vyjednávání oznamovatel stále křičel, že je připraven zemřít pro svoji věc, že se stane hrdinou a že všechny pobodá nožem.

„Policisté nemohli vyloučit, že se v bytě nenachází další osoby, které by mohly být ohrožené na životě, a tak přivolali policejního psovoda se služebním psem a strážníky městské policie. Policistům se podařilo odemknout i dveře od bytu, ale muž se o dveře zapřel a stále nechtěl nikoho vpustit dovnitř. Policisté kopli do dveří a muže odstrčili. Měl na obličeji nasazenou bílou plastovou masku a v každé ruce držel kuchyňský nůž s dvaceticentimetrovým ostřím. Když rychlým krokem přistupoval k policistům, byl jako donucovací prostředek použit služební pes Wincek a mladík byl zajištěn,“  doplnila k zásahu policejní mluvčí.

Poté, co policisté mladíka zadrželi, podrobil se orientačnímu testu na přítomnost drog. Jak se ukázalo, byl notně zfetovaným metamfetaminem. Přivolaný lékař záchranné služby, který na místo také přijel, rozhodl o převezení muže do protialkoholní záchytné stanice v Plzni. Jelikož se jednalo o agresivního a zdrogovaného muže, asistovali záchranářům policisté při jeho převozu. Věc byla zaevidována jako přestupek proti veřejnému pořádku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat