Pracovnice benzínové stanice dávala zboží zákazníkům na dluh. Peníze od dlužníků si nechávala pro sebe!

Kriminalisté v těchto dnech uzavřeli případ šestatřicetileté ženy z jižního Plzeňska, jež pracovala jako obsluha benzínové čerpací stanice. Policisté dotyčnou ženu viní z toho, že od konce roku 2015 do loňského prosince dávala zboží zákazníkům na dluh a peníze, které dlužníci ženě následně za zboží uhradili, si nepoctivá žena nechávala pro svoji vlastní potřebu. Podle vyšetřovatelů se tak žena dopustila zpronevěry.

Pouta 2, www.morguefile.comFoto: Ilustrační, morguefile.com

„Komisař územního odboru Plzeň-venkov předal usnesení o zahájení trestního stíhání 36leté ženě z jižního Plzeňska pro přečin zpronevěry. Obviněná pracovala jako obsluha benzinové čerpací stanice na jižním Plzeňsku, ke které patří i prodejna s oleji, autodoplňky a dalším spotřebním zbožím. Od prosince 2015 do prosince loňského roku žena dávala některým zákazníkům zboží takzvaně na dluh. Částky za zboží nemarkovala, ale zapisovala si je do sešitu, a když jí zákazníci peníze splatili, dluh anulovala. Pokud jí dlužníci nezaplatili, neuhradila ani ona sama zboží později svému zaměstnavateli, přestože s ním podepsala pracovní smlouvu i dohodu o hmotné odpovědnosti za prodávané zboží,“  sdělila mluvčí policistů Markéta Fialová. Žena tímto chováním způsobila svému zaměstnavateli škodu ve výši nejméně dvacet tisíc korun. Za trestní jednání může žena skončit až na dva roky ve vězení.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat