Pracovníci působící v oblasti kultury získali ocenění. To jim předával hejtman kraje

Hned několik pracovníků, kteří působí v oblasti kultury, získalo ocenění za svou práci a přínos. Ocenění jim předával v uplynulých dnech sám hejtman kraje Václav Šlajs. Mezi oceněnými tak byla například ředitelka Muzea Jižního Plzeňska Eva Pančíková, stejně tak Roman Rudský, který byl oceněn za příkladný přístup k návštěvníkům Muzea Železné Rudy.

předávání ocenění pracovníkům kultury, kupk.czFoto: Předávání ocenění v budově Krajského úřadu Plzeňského kraje, KÚPk

Pamětní medaili z rukou hejtmana však dostalo dalších sedmnáct oceněných, kteří zasvětili svůj život památkám a kultuře v regionu.

„Náš kraj je spojený s mnoha známými osobnostmi z oblasti kultury, které se zapsaly do dějin České republiky. Jsem rád, že vy jste pokračovatelé této kulturní tradice a za to vám patří velký dík,“  uvedl na začátku setkání hejtman Václav Šlajs.

Spolu s radním pro oblast kultury, památkové péče a neziskových organizací Jaroslavem Šobrem pak předali ocenění zaměstnancům organizací, které zřizuje Plzeňský kraj. Plzeňský kraj tak zřizuje celkem 12 příspěvkových organizací v oblasti kultury. Na oblast kultury vynaloží v letošním roce kraj 270 milionů korun.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>