Při požáru bioplynové stanice se popálil pracovník. Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek

Včera před šestnáctou hodinou vyjíždělo několik hasičských jednotek k požáru bioplynové stanice u Kokořova na jižním Plzeňsku, při kterém se popálil pracovník obsluhy. Toho vrtulník transportoval s popáleninami na pražské popáleninové centrum. Hasiči požár zdolali po krátké chvíli. 

požár bioplynové stanice u kokořova, zdroj - HZSPkFoto: Autentické foto ze zásahu, zdroj: HZSPk

„Před čtvrtou hodinou odpoledne vyjely jednotky PS Nepomuk, SDH Nepomuk, SDH Jarov a SDH Žinkovy k požáru bioplynové stanice na statku Žitín nedaleko Kokořova. Hořel spalovací motor s generátorem elektrické energie, kterou stanice vyrábí,“  sdělil mluvčí krajských hasičů Petr Poncar. Při požáru došlo ke zranění jedné osoby. Ta utrpěla popáleniny a vrtulník leteckých záchranářů ji následně transportoval na popáleninové centrum nemocnice na Vinohradech.

„Hasiči si na místo události povolali pracovníka ČEZu, který zajistil odpojení stanice od elektrické sítě. Jednotky uchránily rozvodnou technologii a zásobníky s bioplynem. Dle majitele je předběžná škoda 18 000 000Kč,“  doplnil Poncar. Příčina požáru a skutečná výše škody je v šetření.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat