Příval vody zaplavil ve Šťáhlavech a Žákavé několik objektů. V Blovicích se silnice změnila v dravou řeku

Nyní je to přesně čtyřiadvacet hodin poté, co se jižním Plzeňskem prohnala silná bouřka, která byla doprovázena také vydatným deštěm a místy kroupami. Jak jsme již informovali včera večer (článek), prudkým přívalem vody z polí bylo zatopeno několik silnic a objektů. Nejhorší situace byla v Blovicích, Šťáhlavech a Žákavé. Tam se místy valila doslova masa vody po silnicích. Na vině často byla nefunkční obecní a městská kanalizace, která nestíhala valící se vodu vůbec pojmout.

zásah hasičů u zatopených objektů ve šťáhlavech, hzspk.cz

„Prudké deště s bouřkami zasáhly v podvečer oblast jižního Plzeňska, nejvíce Blovice, Šťáhlavy a Žákavu. Několik hasičských jednotek muselo odčerpávat vodu s bahnem ze silnic, domů, zahrad a znečištěných studní. Ve Šťáhlavech voda a bahno z polí zaplavila silnici ve směru na Štáhlavice, ulici Nezvěstická, Seifertova a U Hřiště. V ulici Nezvěstická při příjezdu jednotek dosahovala hladina vody na ulici výšky zhruba 30 centimetrů. Na jedné straně voda a bahno zaplavila sklepy a dvorky asi deseti rodinných domů, na druhé straně autodílnu, která je pod úrovní silnice. Voda zde dosahovala výšky zhruba 1 metr. Hasiči pootvírali kanálové poklopy, aby voda měla kam odtéct. Hladina se rychle snížila. Následně hasiči odčerpávali vodu a pomáhali odklízet nánosy bahna. Na likvidaci následků přívalových dešťů se výrazně podíleli místní občané,“  upřesnila mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

zatopené zahrady ve šťáhlavech, hzspk.cz

V Blovicích zaplavila voda s bahnem, které stékalo z polí, tamní Husovu, Nádražní a Palackého ulici. V Raušarových sadech museli hasiči odčerpávat u osmi domů studně, neboť došlo k jejich zatopení. Podobná situace byla také v nedalekém Komorně. V Žákavé pak přívalová voda zaplavila halu jedné z firem a sklep rodinného domu.

zatopené objekty po přívalu vody, hzspk.czFoto: Autentické foto – HZSPk

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>