Půlmaratón v centru Plzně nabídne trasu dlouhou sedm kilometrů. Nebudou chybět také štafety

Již v sobotu 8. října se uskuteční v centru Plzně tradiční ročník ČEZ Plzeňského půlmaratónu. Jedná se o již letitou akci, která je určená všem příznivcům sportu a zejména běhu. Stejně jako v loňském roce bude také letos sedmikilometrový okruh půlmaratónu vést historickým centrem města. Poběží se tak kolem katedrály sv. Bartoloměje, divadla J.K.Tyla, Západočeského muzea a zbytků historických hradeb.

půlmaraton Pk, zdroj - kupkFoto: Ilustrační, zdroj: fotoarchiv Plzeňsko na dlani

„Letošní novinkou je Městský běh Plzní na 7km. Zařazením tohoto běhu do programu akce vyšli pořadatelé vstříc těm běžcům, kteří si doposud netroufnou uběhnout celý půlmaraton. V rámci jedné akce se tak uskuteční 4 různé běhy. Kromě zmiňovaného Městského běhu je to samotný ČEZ Plzeňský půlmaraton a dále Shape firemní štafety a Gühring rodinný běh,“  uvedli organizátoři na svých stránkách. Informace o akci je možné získat na adrese www.plzensky-pulmaraton.cz. Všichni registrovaní závodníci si tak mohou vyzvednout své startovní číslo, čip a účastnickou tašku v pátek 7. 10. od 10.00 hod do 18.00 hod v nákupním centru Decathlon a v den závodu od 8.00 hod do 12.15 hod již v závodní kanceláři na náměstí Republiky.

„Pro všechny závodníky i diváky je připraven bohatý program. Rekreační běžci si budou moci vyzkoušet nesoutěžní Gühring Rodinný běh, který startuje ve 12.00 hod. Jeho délka je 1,2 km a vede po obvodu náměstí Republiky. Ve 13.00 hodin odstartují běžci ČEZ Plzeňského půlmaratonu, Městského běhu Plzní i Shape firemních štafet. Tento štafetový běh získává neustále na polularitě a každým rokem startuje více štafet. V letošním roce očekávají pořadatelé start přibližně stovky štafet,“  doplnili organizátoři.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>