Radní se setkal s úspěšnou sportovkyní. Ta na Mistrovství světa ve Florencii vyhrála zlatou medaili

S Danielou Pecinovou, která na Mistrovství světa ve Florencii v pole sportu vybojovala zlatou medaili, se v uplynulých dnech setkal plzeňský radní pro oblast podpory podnikání a sportu Michal Dvořák. Česká reprezentantka v parapole, tedy pole sportu pro handicapované, přivezla ukázat radnímu zlatou medaili přímo z Florencie, kde si vysloužila několikaminutový aplaus zcela zaplněné sportovní haly.

setkani-se-sportovkyni-danielou-pecinovou-zdroj-mmpFoto: Setkání s nadějnou sportovkyní Danielou Pecinovou (druhá zleva), zdroj: MMP

„Bylo to úžasné, rozbrečela jsem celou porotu a publikum,“  přiznala sportovkyně na setkání s radním. Radní Michal Dvořák se pak v průběhu setkání s touto sportovkyní zajímal nejen o uplynulé mistrovství světa, atmosféru, výsledky a pravidla tohoto sportu, ale také o přípravu na závody, jak dlouho trvá intenzivní trénink, co mladá sportovkyně plánuje v budoucnu.

Jako poděkování za skvělou reprezentaci města Plzně a vybojované úspěchy jí následně také předal drobné dárky. „Mám z vašeho úspěchu obrovskou radost a moc vám děkuji, že jste z Florencie přijela rovnou za mnou. Těší mě, že jsou vaše výsledky vidět především proto, že závodnice sportovního klubu Fitdancesport ve Florencii podpořilo částkou 42 tisíc korun i město Plzeň,“  řekl sportovkyni Michal Dvořák.

„Nejsem úplně soutěživý typ, ale baví mě lidi motivovat a zároveň si sport užít. Předávání energie mezi divákem a mnou, to mě velice baví. Je to přesně můj cíl, to, co mě naplňuje,“  řekla Daniela Pecinová, která nebýt svého handicapu nikdy by se k pole sportu nedostala. Český reprezentační tým zaznamenal ve Florencii obrovský úspěch. Celkem závodníci přivezli čtyři medaile. V nadcházejícím období je čeká také pár dnů volna, poté už další tréninky na semifinále České republiky, finále se pak uskuteční v červnu příštího roku.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>