Recidivista kradl jako straka. Škoda, kterou muž způsobil, dosáhla 200 tisíc korun!

Plzeňští kriminalisté odhalili v těchto dnech pachatele, jenž se dopouštěl vloupání do objektů. Konkrétně se jednalo o případy vloupání do chat a chalup. Jak se policistům podařilo zjistit, pachatelem byl mladý recidivista. Ten tak vykradl celkem třináct chat v těsné blízkosti Plzně.

zloděj a vloupání, policie.czFoto: Ilustrační, zdroj: policie.cz

„Prvního vloupání se mladý muž dopustil v noci ze dne 20. na 21. ledna tohoto roku v Plzni na Doubravce. Nejdříve kamenem rozbil skleněnou výplň okna jednoho z místních zdravotnictkých zařízení a poté jím vnikl dovnitř. V čekárně pak násilím poškodil nápojový automat, ze kterého odcizil mincovník s patnácti sty korunami. Neuzamčeným dveřmi vstoupil do ordinace a z ní si odnesl monitor k počítači. Druhého trestného činu se dopustil hned následující noci. Objektem jeho zájmu se opět stal nápojový přístroj, tentokrát však ve zdravotnickém zařízení na plzeňském Lochotíně. Jako spořádaný občan vstoupil volně přístupnými vchodovými dveřmi do objektu a na jedné z chodeb násilím vypáčil automat na kávu. Ačkoli si tentokrát z místa žádné peníze neodnesl, provozovateli přístroje způsobil škodu 13 290 korun,“  popsala řádění zloděje policejní mluvčí Hana Štefflová.

Téměř o dva a půl měsíce později, dne 9. března tohoto roku, navštívil tento mladý zloděj další místo, kterým se stala zahrádkářská kolonie Na Švabinách.

„Zde si vyhlédl zahradní chatku, do které se mu podařilo dostat bez použití násilí. Z ní pak odcizil kabelku s osobními doklady poškozené a klíči od trvalého bydliště. Obsahu, který nalezl v dámské tašce, okamžitě využil a přesunul se o necelé tři kilometry blíže k centru Plzně. Zde vyhledal byt poškozené, ten si odemkl pomocí odcizených klíčů a z něj odcizil peněženku s penězi a šperky. Když odcházel, zasunul klíč zevnitř do zámku dveří a ty řádně zabouchl. Pátým skutkem, který je mu kladen za vinu, bylo vloupání do rekreační chaty v Plzni na Skvrňanech. Dne 23. dubna 2016 nejdříve vystříhal v drátěném oplocení pozemku otvor a jím vnikl na zahradu.  Poté nalezeným kamenem rozbil skleněnou výplň okna vedoucího do chatky a z ní si odnesl notebook, modem, alkoholtestery a dokonce tři klobásy. O dva dny později stejným způsobem vnikl do rodinného domu na Vinicích a z něj odcizil finanční hotovost, motorovou pilu, notebook, tablet a náhrdelník z drahého kovu,“  pokračovala ve výčtu skutků tohoto muže policejní mluvčí.

„Po sedmé kradl dne 11. května 2016 v zahrádkářské kolonii v Křimicích. Nejdříve bez použití násilí vnikl do neuzamčeného zahradního domku a z něj odcizil klíče od trvalého bydliště majitele chatky, osobní doklady a mobilní telefon. Ještě téhož dne „navštívil“ bez pozvání byt poškozeného, který si odemkl odcizenými klíči, a z něj odnesl přenosný počítač, tablet, fotoaparát, sběratelské lovecké nože, historické hodinky a řadu dalších cenných i zcela bezcenných předmětů. Ve dnech 25. a 29. května použil stejný způsob ke krádeži věcí z rekreačních chatek na ulici Domažlická a Vejprnická. Aniž by si jej kdokoli všiml, vstoupil do zahrádkářské kolonie. Zde si vyhlédl jednu z chatek, která nebyla uzamčena, a z ní si v prvním případě odnesl kabelku, peněženku, deštník, mobilní telefon, cigarety, platební kartu a osobní doklady okradeného. Ve druhém případě neopovrhl lahví rumu a fernetu, dvěma mobilními telefony a prázdným batohem. Dne 22. července 2016 pak využil toho, že nejdříve na ulici Lábkova nalezl zapomenutou kabelku 65leté seniorky, v níž měla uloženy všechny osobní doklady, platební katu, mobilní telefon a především klíče od bytu. Místo, aby šel nalezené věci vrátit, využil příležitosti a především věcí, které byly v dámské tašce. Podle osobních dokladů nalezl byt, který žena obývá, nalezenými klíči si jej odemkl a z něj odcizil přenosný počítač, set-top box, příruční trezor a šperky. Poslední vloupání mladý recidivista provedl dne 27. července tohoto roku. Tentokrát kradl v zahrádkářské kolonii na Slovanech. Nejdřív vstoupil na pozemek jedné z rekreačních chatek, a když zjistil, že se uvnitř ní nachází majitelka objektu, pohotově ženu uzamkl uvnitř a pak na zahrádce sebral látkovou tašku se zeleninou a kabelku s penězi, mobilním telefonem a dalšími věcmi denní potřeby a z místa utekl,“  doplnila skutky mluvčí Štefflová.

Kriminalisté tak proti tomuto mladému muži mohli nyní zahájit úkony trestního řízení. Nyní jej tak stíhají pro pokračující přečiny krádež, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za které mu hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až 5 let. Muž svým jednáním způsobil celkovou škodu téměř 200 tisíc korun.

 

One thought on “Recidivista kradl jako straka. Škoda, kterou muž způsobil, dosáhla 200 tisíc korun!

  • 2.10.2016 at 17:19
    Permalink

    To je sebranka!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat