Region zasáhne chladné počasí a zvýšená oblačnost. Připravte si deštníky

Podle meteorologů se máme v následujícím týdnu připravit na chladnější počasí, kdy může venkovní teplota poklesnout k pouhým deseti stupňům Celsia. Podle jejich předpovědi by také mělo dojít k zvětšení oblačnosti a srážkám.

zataženo, plzeňsko na dlaniFoto: Ilustrační – zataženo a místy přeháňky, Plzeňsko na dlani

Již dnes v noci se tak očekává polojasno až oblačno, na horách pak přeháňky. V polohách nad 1000 metrů může dokonce slabě sněžit. Teploty se budou pohybovat v rozmezí 2 až 5 stupňů Celsia. Na horách může venkovní teplota poklesnout až k -2 stupňům Celsia.

V průběhu pondělí by se měla objevit proměnlivá oblačnost, postupně však bude přibývat srážek. V polohách nad 700 m se očekává i sněhových přeháněk. Oblačnost by měla ustávat pozvolna až k večeru. Nejvyšší teploty budou v rozmezí 10 až 13 stupňů Celsia, na horách 4 až 7 stupňů.

V úterý se očekává zpočátku polojasno až jasno. Během dne by pak měla nastoupit oblačnost a postupně i srážky. K večeru by mělo dojít k ubývání oblačnosti i srážek. Teploty se budou pohybovat v rozmezí 11 až 14 stupňů Celsia.

Ve středu by mělo být již polojasno. Při zvětšené oblačnosti bude také přibývat srážek v podobě přeháněk. Denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 11 až 17 stupňů Celsia, noční pak kolem 3 až 6 stupňů.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>