Rekonstrukci bitvy na Bílé Hoře spolupořádá plzeňská skupina historického šermu

Stovky vojáků z celé Evropy, dělostřelci nebo jezdci na koních. Ti všichni se sjedou 23. a 24. září do Prahy 6 ,,Na Vypich“, aby se zúčastnili největší rekonstrukce bitvy z období třicetileté války na našem území – bitvy na Bílé Hoře. Celou akci tradičně spolupořádá plzeňská skupina historického a scénického šermu Rytíři Koruny České.

historicka-bitva-zdroj-p-hofrajterFoto: Ilustrační, autor: P. Hofrajter

Letošní ročník nabídne opravdu zajímavý program. Návštěvníci se mohou těšit kromě samotné bitvy na hudební skupinu, dělostřelce, výklad o vývoji palných zbraní a šermířské vystoupení.

21754285_1844844708862502_245334487_n

Bělohorské bitvy se v letošním roce zúčastní jednotky z Anglie, Německa, Nizozemska, Polska, Slovenska, Maďarska, ale také Itálie nebo z Ruska a dalších evropských zemí. Jak je již zvykem, bitvou bude provázet herec a moderátor Václav Vydra. Pro návštěvníky bude také jako každý rok připraveno dobové tržiště a bohatý doprovodný program pro děti a dospělé. Tržiště a doprovodný program se po oba dny pro návštěvníky otevře od 12 hodin, bitva samotná pak vypukne od 15 hodin.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat