Autobus s několika pasažéry sjel do pole. Šofér měl v dechu necelé tři promile!

Necelé tři promile alkoholu měl v dechu řidič autobusu MHD, který jel uplynulou sobotu na lince Křimice – Plzeň. Podle našich informací vezl tento řidič několik cestujících, kdy v průběhu své jízdy sjel s autobusem ze silnice a skončil v poli. Ani to však řidiče neodradilo, neboť s autobusem záhy vyjel zpět na silnici a směřoval dál do centra Plzně. Tam jeho zběsilou jízdu zarazili policisté.

jízda MHD, youtubeFoto: Ilustrační, zdroj: youtube.com

Podle našich informací volali vyděšení cestující na linku 158 s tím, že jejich autobus se řítí ulicemi a za volantem je opilec. Autobus, za jehož volantem seděl značně opilý šofér, tak dojel až do centra Plzně, kde byl zadržen policisty.

„Policisté Služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň pátrají po svědcích kuriózní dopravní nehody, ke které došlo v sobotu dne 4. března tohoto roku v Plzni. V uvedený den v době mezi 19 hodin 46 minut a 19 hodin 54 minut řídil 45letý profesionální řidič autobus plzeňské městské hromadné dopravy pravidelné linky číslo 35 z konečné zastávky autobusů v Plzni městské části Křimice směrem do Radčic.  Během jízdy po vozovce v bezprostřední blízkosti křižovatky silnic III/18053 a III/18050 (pozn. křižovatka ve tvaru T v městské části Malesice – Radčice – Křimice) sjel s vozem mimo komunikaci, následně projel příkopem a vyjel na pole. Zde v jízdě pokračoval přibližně 300 metrů a pak vůz zastavil. V ten okamžik se v autobuse nacházelo několik pasažérů. Jeden z nich k řidiči přistoupil a s dalšími osobami si vynutil vystoupení z prostředku. S dalšími cestujícími se pak šofér vydal na cestu zpět na vozovku a do centra Plzně, kde byl zastaven policejní hlídkou,“  sdělila policejní mluvčí Hana Štefflová. Policisté muže podrobili dechové zkoušce, která ukázala rekordních 2,95 promile alkoholu.

„Policisté věci okamžitě zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecné ohrožení, pro které pachateli v případě, že bude pravomocně odsouzen, hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“  doplnila Štefflová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat