Rodiče neposílali svoji dceru do školy. Oba nyní čelí trestnímu stíhání

Domažličtí kriminalisté uzavřeli případ ohrožování výchovy dítěte. Toho se dopustili rodiče dívky, kteří nedohlédli na to, aby jejich dcera docházela do školy. Za školní rok 2016/2017 zameškala tato dívka neuvěřitelných 896 vyučovacích hodin! 

Školní třída vč. dětí, zdroj morguefile.comFoto: Ilustrační, morguefile.com

„Dne 10. října 2017 zahájil policejní komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Domažlice trestní stíhání čtyřicetileté ženy a osmačtyřicetiletého muže, které obvinil ze spáchání trestného činu ohrožování výchovy dítěte. Toho se dopustili od 1. září 2016 do 30.června 2017, tedy ve školním roce 2016/2017, vyjma období, kdy byla nezletilá dívka na dva měsíce umístěna v dětském diagnostickém ústavu,“  upřesnila policejní mluvčí Dagmar Brožová. Podle jejích informací rodiče řádně nedohlíželi na školní docházku a na přípravu na vyučování své dcery, která byla žákyní šesté třídy základní školy.

„Se školou nijak nespolupracovali, a to i přesto, že byli učiteli opakovaně telefonicky kontaktováni a informováni o nepřítomnosti dívky na vyučování, včas neomlouvali její nepřítomnost ve škole, nedocházeli na třídní schůzky a ani se nezajímali o prospěch a chování své dcery ve škole. Dívka tak zameškala celkem 896 vyučovacích hodin, z toho bylo 464 hodin neomluvených. Tyto absence se projevily zhoršením jejího prospěchu. Rodiče se tohoto jednání dopustili i přesto, že byli pro stejný trestný čin v loňském roce trestním příkazem Okresního soudu v Domažlicích odsouzeni. Nyní oběma hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“  doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>