Rozepře skončila vytaženým nožem a ránou obuškem

Plzeňští policisté řešili případ rozepře mezi dvěma muži, při níž došlo na použití nože a obranu teleskopickým obuškem. K události došlo již 3. října v městské části Plzeň-Slovany. Útočník je již ve vazbě.

teleskopický obušek, zdroj - youtubeFoto: Ilustrační, zdroj: youtube.com

„Plzeňští policisté sdělili podezření 39letému muži z přečinů ublížení na zdraví spáchaný ve stádiu pokusu, nebezpečné vyhrožování, výtržnictví a maření výkonu úředního rozhodnutí,“  sdělila mluvčí policistů Veronika Hokrová. Tohoto jednání se měl muž dopustit na veřejně přístupném místě v Plzni na Slovanech 3. listopadu v noci. Na chodníku před jedním z tamních bytových domů došlo mezi dvěma muži k vzájemné slovní rozepři, která posléze vygradovala ve vzájemnou fyzickou potyčku. „Podezřelý měl na poškozeného dvakrát zaútočit nožem, přičemž poškozený se atakům ubránil. Na svou obranu poškozený vytáhl uschovaný teleskopický obušek, který použil proti útočníkovi. V tomto případě došlo při této potyčce ke zranění útočníka, které si vyžádalo lékařské ošetření v nemocničním zařízení,“  doplnila mluvčí policistů. Přivolaná policejní hlídka útočníka na místě zadržela. Dále se podezřelý muž dobrovolně podrobil dechové zkoušce na zjištění alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem, a to 1,76 promile. Dechová zkouška byla provedena i u poškozeného, kdy hodnota na měřicím přístroji ukázala 1,46 promile alkoholu.

„Podezřelý muž takto jednal, i když byl za obdobnou trestnou činnost v minulosti pravomocně potrestán a čin se pokusil spáchat na téže osobě jako v minulosti. V současné době se útočník nachází ve vazbě,“  doplnila Hokrová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat