Sedmadvacetiletý muž se vydával za majitele nemovitostí. Ty následně pronajal několika zájemcům

Policisté v těchto dnech uzavřeli případ podvodu. Toho se dopustil sedmadvacetiletý muž, který nabízel na internetu pronájem dvou nemovitostí, ačkoliv nebyl vlastníkem. Muž tak obalamutil hned několik zájemců, od nichž vybral zálohy. Podvodník již naštěstí sedí ve vazbě, kam jej umístil soud na návrh vyšetřovatelů.

pouta, mpplzenFoto: Ilustrační, zdroj: MP Plzeň

„Policisté služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň zahájili trestní stíhání 27letého cizince, který se nyní zpovídá z pokračujícího přečinu podvod. Toho se mladý muž dopustil v rozpětí jednoho a půl měsíce v Plzni a Praze tím, že na internetový portál umístil inzerát na pronájem bytu v Plzni na Slovanech a v Praze, městské části Košíře,“  sdělila mluvčí plzeňských policistů Hana Štefflová. Podvodník v inzerátu nabízel k pronájmu byty, za jejichž majitele se vydával.

„Takto samozřejmě činil bez vědomí a souhlasu skutečných vlastníků nemovitostí. Na nabídku pronájmu bytu v Plzni reagovalo celkem sedm zájemců. Se všemi nejdříve absolvoval prohlídku bytu, vzhledem k jejich zájmu o nemovitost pak následně sepsal smlouvu o nájmu a ihned vybral částky různých výší. Ve většině případů se mělo jednat o platbu vratné kauce, měsíčního nájmu nebo tak zvaného rezervačního poplatku. Nejvíce na svou důvěřivost doplatil cizinec v Plzni, který vychytralému podvodníkovi ihned zaplatil roční nájem ve výši 84 tisíc korun. V Praze pak cizí byt stejným způsobem pronajal hned třem zájemcům. Celkem si od 12. února do 21. března tohoto roku tímto způsobem „vydělal“ více než 200 000 korun,“  doplnila mluvčí. Současně si tak muž zadělal na velké potíže. Poté, co si vyslechl obvinění z přečinu podvod, byl na základě podnětu plzeňských policistů poslán soudem do vazby. Tam si také počká na zasloužený verdikt.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>