Šest krajských nemocnic je ztrátových. Kraj chce najmout experty na analýzu, která bude stát tři čtvrtě milionu korun!

Na pondělním krajském zastupitelstvu bylo vcelku rušno. O velký ´poprask´ se tam postarali opoziční zastupitelé z KSČM, kteří se do vedení kraje obuli pěkně zostra. Důvodem je chystaný krok kraje, který chce najmout dva experty na vypracování analýzy a postupu řešení oddlužení šesti krajských nemocnic, jež jsou velice ztrátové. Oba experti, které hodlá kraj na analýzu najmout, však dříve pracovali v představenstvu společnosti AGEL. Tato společnost je největším poskytovatelem zdravotní péče v celé Evropě. Komunističtí zastupitelé se tak obávají možné snahy o rozprodej těchto nemocnic do rukou soukromých vlastníků.

stodsá nemocnice, kúpkFoto: Ilustrační, zdroj: KÚPk

„Tři čtvrtě milionu korun za analýzu o situaci ve zdravotnictví Plzeňského kraje pro dva experty je opravdu hodně. Kdo jsou vlastně ti dva experti?,“  ptal se na zasedání zastupitelstva radní kraje Václav Štekl. Ke Šteklovi se přidal také jeho stranický kolega Karel Šidlo, který neskrýval názor, že najmutí dvou expertů je zbytečné, neboť patrně nepřijdou s žádným novým návrhem.

„Buď doporučí zachovat zdravotnický holding, nebo doporučí změnit jeho strukturu. Nejvíce se ale obávám toho, že analýza může znamenat přípravu k odprodeji či pronájmu zdravotnických zařízení,“  doplnil Šidlo. Ten se tak obává toho, aby analýza nebyla nakonec jen předzvěstí chystaného úmyslu k prodeji těchto nemocnic do rukou soukromého vlastníka. Pravdou ovšem zůstává, že šest krajských nemocnic je toho času prodělečných a ztrátových. Na jejich provoz musí kraj doplácet nemalé prostředky.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>