Slovák chtěl krást v knihovně. Když ho vyrušil jeden ze zaměstnanců, dal se zloděj na útěk

Doslova ´honičku´ jak z divokého filmu zažil na vlastní kůži mladý Slovák poté, co jej přistihl jeden ze zaměstnanců plzeňské knihovny, když se snažil v prostorách tohoto objektu krást. Když na něho tento všímavý zaměstnanec zakřičel, mladý zloděj se dal na útěk, kdy prchal skrz Smetanovy sady do Bezručovy ulice. V závěsu za zlodějem běžel navíc také sám tento zaměstnanec, který na něj křičel, že je zloděj. Celé honičky si všimla shodou okolností také hlídka strážníků městské policie. Ti se okamžitě do pronásledování prchajícího muže zapojili.

zadržený feťák v plachého ulici, mpplzen.czFoto: Ilustrační – zadržení pachatele, zdroj: MP Plzeň

„Nejdříve výkřiky „Policie a zloděj“ zaslechla před půl jedenáctou procházející hlídka městské policie ulicí v centru města, pak jen spatřila vybíhajícího muže z knihovny s igelitovou taškou v ruce a za ním utíkajícího muže křičícího stejná slova jako předtím. Strážník neváhal a pronásledoval podezřelého přes Smetanovy sady do Bezručovy ulice, kde prchající zahodil nejdříve tašku a potom zaběhl do průchodu jednoho z domů. Tady ho také strážník dostihl, ale muž se ani zde nechtěl vzdát, rozhazoval rukama a kladl odpor. Za pomoci donucovacích prostředků se ho podařilo zpacifikovat a skončil s želízky na rukou,“  popsala dramatické pronásledování prchajícího zloděje mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>