Službu začali záchranáři porodem. Do porodnice to s ženou již nestihli

Včera časně ráno přijali krajští záchranáři tísňové volání od ženy z Blovicka, že její příbuzná má porodní bolesti. Dispečink záchranné služby proto na místo vyslal nejbližší posádku záchranářů. Ti po svém příjezdu na místo ženu prohlédli a rozhodli se, že se s ní vydají na cestu do porodnice. K tomuto kroku již však nedošlo, neboť porod se téměř okamžitě rozeběhl naplno. Ženu proto záchranáři odrodili přímo v sanitce.

dítě se narodilo v sanitce, pndFoto: Ilustrační – dítě přišlo na svět v sanitce, fotoarchiv Plzeňsko na dlani

Jak se nám povedlo zjistit, po velmi krátké chvíli se záchranářům podařilo přivést na svět dítě o váze přes dvě kila. Novorozenec se měl téměř okamžitě čile k světu.

„Záchranáři asistovali při porodu. Následně převezli matku i dítě do plzeňské fakultní nemocnice,“  potvrdila mluvčí záchranářů Lenka Ptáčková.

„Takové porody jsou nečekané. Ono to někdy vypadá zprvu neškodně, že by se dalo i dojet do porodnice. Ale pak to nabere takovou rychlost, že během pár minut je dítě na světě,“  popsala průběh překotného porodu dnes již bývalá porodní asistentka, která za svůj život „odrodila“ v terénu skutečně nespočet dětí.

Aktualizace: 

Podle informací, které redakce v průběhu dne získala, se jedná o nezletilou matku. Na případu již pracují také krajští kriminalisté.

„Vzhledem k věku dívky nebudeme poskytovat bližší informace. Případ dále prověřujeme,“  uvedla pro naši redakci policejní mluvčí Dana Ladmanová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>