Spolek Naděje pro kočky oslavil 15.výročí. Na den otevřených dveří tam zavítalo mnoho návštěvníků

Spousta hlazení, hraní a úsměvů. Tak přesně to vypadalo včera v plzeňském spolku Naděje pro kočky, kde se odehrál Narozeninový den otevřených dveří. Akce ve spolku, který právě oslavuje 15. výročí své existence, přilákala na sedm desítek návštěvníků. Děti i dospělí se seznámili s prací spolku a s osudy téměř čtyř desítek koček, o které spolek pečuje.

den-otevrenych-dveri-ve-spolku-nadeje-pro-kocky-zdroj-tz-spolek-nadeje-pro-kockyFoto: Den otevřených dveří ve spolku Naděje pro kočky, zdroj: TZ/spolek Naděje pro kočky

„Lidé přinesli obrovskou hromadu granulí, konzerv, kapsiček, steliva, čisticích prostředků a pomůcek, dostali jsme i kočičí domeček nebo škrabadlo. Pro spolek, který existuje jen díky štědrosti dárců, je to velmi významná pomoc,“  říká předsedkyně spolku Helena Straková.

Návštěvníci i kočky si den otevřených dveří užili. Chvílemi bylo v sídle spolku tak plno, že lidé museli čekat, aby se do jednotlivých místností, kde kočky přebývají, vůbec vešli.

„Řada lidí nám věnovala i finanční příspěvek, a toho si také velmi vážíme. Jen díky peněžním darům můžeme hradit například nezbytnou veterinární péči,“  doplnila Helena Straková a upozornila, že hned několika svěřencům spolku se díky akci podařilo také najít nový domov.

Spolek pečuje o koťata, kočky a kocoury opuštěné, týrané nebo handicapované. Společně s Odborem životního prostředí plzeňského magistrátu a s Městskou policií Plzeň také provozuje program plošných kastrací, díky kterému se podařilo významně snížit množství toulavých koček v ulicích města.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>