Sportovní gymnázium se dočkalo nové haly. Její výstavba vyšla na více jak 90 milionů korun

Nová sportovní hala, jejíž výstavba vyšla na více jak 90 milionů korun, byla v uplynulých dnech slavnostně otevřena v nových prostorách Sportovního gymnázia Plzeň za účasti ministryně školství Kateřiny Valachové. Hala poskytne studentům krajského zařízení širší sportovní vyžití pro míčové sporty a judo. Kromě toho však hala nabídne také možnosti pořádání ligových soutěží házenkářů s téměř 200 místy pro diváky.

otevreni-sportovni-haly-za-ucasti-ministryne-skolestvi-zdroj-plzensky-kraj-czFoto: Otevření nové sportovní haly za účasti ministryně školství K.Valachové (na snímku), zdroj: KÚPK

Slavnostního odpoledne s otevřením nové multifunkční haly se společně s ministryní Valachovou zúčastnili také náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková a náměstek hejtmana Ivo Grüner, dále pak radní Jaroslav Šobr a Václav Štekl. Mezi hosty byla také absolventka tohoto gymnázia – reprezentantka v tenise Andrea Hlaváčková.

Studentům tak zbrusu nová hala za 91,2 milionů korun poskytne tělocvičnu plně vybavenou pro trénink judistů, dále pak multifunkční halu, která je zaměřena na volejbal a házenou. Díky parametrům haly tam mohou být odehrány také ligové zápasy házené žen a žáků. Hala nabídne také hlediště pro veřejnost s kapacitou téměř 200 míst.

Objekty haly jsou řešeny bezbariérově v celém 1.NP. Ve 2.NP jsou pouze klubovny, které budou sloužit pro diváky. Výstavba nové haly byla realizována společností OHL ŽS, a.s. během sedmi měsíců. Její výstavba byla ukončena letos v říjnu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>