Strážníci cvičili zásah proti chuligánům ve vlaku. Role vandalů se chopili noví strážníci

Dnes ráno se uskutečnilo v plzeňském depu kolejových vozidel cvičení pořádkové jednotky městské policie. Námětem tohoto cvičení byl zásah proti vandalům ve vlaku. Cvičení se zúčastnili kromě členů pohotovostní pořádkové jednotky také psovodi.

chuligani-ve-vlaku-cviceni-zdroj-mpplzen-czFoto: Autentické foto z cvičení, zdroj: MP Plzeň

„Námětem pro cvičení byl zásah proti výtržníkům ve vagonech vlaku. Část nacvičování byla zaměřena na taktiku nedestruktivního vniknutí do vlakového vagónu. Pro tento nácvik byl v depu kolejových vozidel připraven vyřazený osobní vagón. Do cvičení se také zapojili psovodi městské policie. Pořádková jednotka Městské policie Plzeň se podílí na různých bezpečnostních opatření ve městě.  Běžně jsou její členové nasazeni do opatření na zajištění pořádku spojených s fotbalovými nebo hokejovými zápasy,“  upřesnila k rannímu cvičení mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

cviceni-por-jednotky-mp-plzen-zdroj-mpplzen-czFoto: Autentické foto z cvičení, zdroj: MP Plzeň

Roli chuligánů ztvárnili novopečení strážníci, kteří teprve minulý týden úspěšně absolvovali povinnou zkoušku z odborné způsobilosti.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>