Stromy ohrožují návštěvníky kurtů. Majitel pozemku se však nemá k jejich pokácení

Opravdu zapeklitou situaci řeší radnice a sokolové v Kaznějově. Konkrétně se tak jedná o několik nebezpečných stromů v tamním areálu tenisových kurtů. Jak se nám podařilo zjistit, kaznějovští sokolové upozornili město na problém s několika stromy, které hrozí pádem díky jejich stáří. Problém je však natolik zapeklitý a téměř neřešitelný, neboť majitel pozemku, na němž stromy stojí, nejeví podle sokolů zájem o řešení situace. Město však odmítá do problému zasahovat s odkazem na vlastnická práva a povinnosti.

popadané stromy větrem, wikimedia.orgFoto: Ilustrační, wikimedia.org

„TJ Sokol Kaznějov požádal o finanční příspěvek na údržbu stromů v prostoru tenisových kurtů se zdůvodněním, že stromy jsou nebezpečné. Podle posudku odborné firmy vyžadují prořez a 2 z nich by měly být poraženy. Zástupci TJ Sokol Kaznějov jednali bezúspěšně o této situaci s vlastníkem pozemku, tj. Českou obcí sokolskou zastoupenou Sokolskou župou Plzeňskou a proto se nyní, vzhledem k tomu, že se jedná o prostor s velkým pohybem osob, obracejí se na město,“  zaznělo na květnovém zasedání radních města, kde se o tomto problému taktéž jednalo.

Podle posudku je na tuto údržbu nutná částka 16 879,50 Kč. Tu však město nehodlá uvolnit, neboť podle starosty je tato záležitost v rukách majitele. Ten by se měl starat o své stromy a údržbu.

„Je povinností každého majitele starat se o stromy na svém pozemku. Týká se to jak fyzických tak i právnických osob. Vyhovění této žádosti by znamenalo precedens pro ostatní,“  uvedl starosta města Petr Sýkora na zasedání rady města. Současně však starosta navrhl zaslat písemnou výzvu sokolské župě, aby splnila své povinnosti, které jí z vlastnictví pozemku zákonně vyplývají.

Celou situaci a vývoj budeme nadále sledovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat