Tachovští policisté si ´posvítili´ na cizince. V jejich síti uvízlo několik lidí

V uplynulých dnech se uskutečnila na Tachovsku policejní akce, jejímž cílem bylo odhalit nelegální cizince, kteří zde pracují. Do akce bylo nasazeno několik policejních útvarů. Během akce policisté odhalili hned několik cizinců, kteří padělali své doklady.

policie ilustrační, PnDFoto: Ilustrační, Plzeňsko na dlani

„V jedné firmě na Tachovsku proběhla součinnostní akce policistů z odboru cizinecké policie našeho krajského ředitelství a Celního úřadu Plzeň. Policisté se zaměřili na dodržování ustanovení zákona o pobytu cizinců na území České republiky, zejména na odhalování nelegálního zaměstnávání cizinců, obchodování s lidmi či pátrání po hledaných osobách. Během akce zkontrolovali 43 cizinců. U pěti z nich policisté nalezli padělané doklady, ti se budou zpovídat z trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny a zároveň s nimi bude zahájeno správní řízení ve věci správního vyhoštění. Dalších šest osob předvedli na policejní oddělení, neboť nebyly schopny prokázat svoji totožnost. U osmnácti cizinců zjistili, že jsou podezřelí z porušování pobytového režimu v oblasti výkonu zaměstnání a bude s nimi vedeno správní řízení,“  upřesnila policejní mluvčí Martina Korandová.

V rámci celé akce bylo uděleno celkem 9 blokových pokut. V podobných akcích budou policisté z odboru cizinecké policie nadále pokračovat.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>