U Lužan se střetl vlak s autobusem. Zraněna byla naštěstí pouze jedna osoba

Dnes časně ráno se na železničním přejezdu u Lužan srazil vlak s autobusem. Na místě tak došlo ke zranění pouze jedné osoby. Doprava byla v místě nehody na hodinu zcela uzavřena.

srazka-vlaku-s-autobusem-u-luzan-hzspk-cz

srazka-vlaku-s-autobusem-hzspk-czFoto: Autentické foto – kolize vlaku s autobusem u Lužan, zdroj: HZSPk

„Hasiči z Přeštic vyjeli do Lužan k dopravní nehodě osobního vlaku s autobusem na železničním přejezdu P867. Současně vyjela i jednotka SŽDC Plzeň. Autobus přijížděl do Lužan ve směru od Dlouhé Louky. Protože se v obci se opravuje hlavní silnice a dopravu řídí jedním pruhem kyvadlově semafory, autobus na ni nemohl hned najet. Zůstal stát zadní částí v kolejišti. V autobuse s řidičem cestovala pouze jedna osoba. Hasiči ji na nosítkách přenesli do sanitky. Zraněnou osobu si převzala ZZS a odvezla do nemocnice na vyšetření. Ve vlaku cestovalo 27 osob včetně vlakové obsluhy. Všichni vyvázli bez zranění. Hasiči pomohli cestujícím z vlaku přestoupit do autobusu náhradní dopravy,“  popsala situaci na místě nehody mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat