V areálu Škodalandu odstartoval další ročník Krajského půlmaratonu. K běhu se zaregistrovalo 1300 běžců

V areálu plzeňského Škodalandu odstartoval včera již třetí ročník Krajského půlmaratonu. Na start letošního ročníku tohoto běžeckého závodu se zaregistrovalo celkem 1300 běžců. Ani špatné počasí však závodníky neodradilo. 

krajský půlmaratón 2017, zdroj - kúpkFoto: Krajský půlmaraton 2017, zdroj: KÚPk

Také letos nabídl Krajský půlmaraton tři různé tratě. Na Krajské pětce závodilo 161 běžců, Krajskou desítku zaběhlo 169 závodníků a samotný půlmaraton téměř 600 milovníků běhu. V každé kategorii dle věku byli vyhlášeni vždy tři nejlepší, a to trojice mužů i žen. Nejlepším běžcem Plzeňského kraje mezi muži se stal Tomáš Eisner s časem 1h 13min 33s. Nejlepší běžkyní Plzeňského kraje mezi ženami byla Marcela Joglová s časem 1h 25 min 27s. První tři nejlepší ženy Plzeňského kraje a první tři nejlepší muži Plzeňského kraje si z rukou náměstka hejtmana Ivo Grünera převzali šek na 10 000 korun (1. místo), 5 000 korun (2. místo) a 3 000 korun (3. místo).

Všichni běžci se zúčastnili slosování o věcné ceny, mezi nimiž bylo horské kolo Specialized Pitch v ceně několika desítek tisíc korun, závodní koloběžka Kostka Tour a zapůjčení automobilu Suzuki na celý víkend. Všichni účastníci závodu, a to všech délek tratí, si odnesli také pamětní medaili. Na své si přišly i děti, které závodily na tratích 100, 400, 800 a 1200 metrů. Letos se na dětské běhy přihlásilo rekordních více než 300 dětí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat