V Hrádku stávkovali dělníci ve fabrice. Nejsou spokojení s krácením prémií

V hrádecké firmě Borgers došlo k revoltě. Podle informací, které se nám podařilo zjistit, je za vším nespokojenost s prémiemi. Podle tamních zaměstnanců chce tato firma, aby lidé pracovali výkonněji a za méně peněz. V úterý proto část z nich aktivně vstoupila do stávky. Došlo dokonce na zastavení činnosti strojů.

borgers fabrika hrádek, zdroj-firmy.czFoto: Ilustrační – Borgers CS v Hrádku, zdroj: firmy.cz

Podle některých zaměstnanců je důvodem stávky omezování prémií. K tomu měl podnik přistoupil snad poté, co se objevila údajně větší „zmetkovitost“ tamních výrobků. Alespoň takto to podnik zaměstnancům údajně měl vysvětlovat.

Mezi zaměstnanci se tak dokonce začíná „šuškat“, zda za vším nestojí také obrovský počet cizinců, kteří v této fabrice pracují a mnohdy práci neodvádí správně. Ať je příčinou stavu cokoliv, problémy začínají nabírat na obrátkách. Desítka zaměstnanců totiž během úterní noční směny začala rebelovat a zahájila stávku. Došlo dokonce také na zastavení výroby. Ve středu mezi zaměstnance přišli sami ředitelé podniku, ale dav je vůbec nepustil ke slovu. Někteří ze zaměstnanců raději také šli na nemocenskou ze strachu o svůj osud.  Není totiž tajemstvím, že ve fabrice byl před několika lety značný problém s chorobami z povolání, kdy mnoho zaměstnanců onemocnělo ekzémy a dechovými potížemi. Firma se totiž zabývá výrobou textilií do interiéru vozidel.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>