V Klatovech odstartuje Rallye Šumava a Historic Vltava Rallye. Doplní je také Rallye Wiesbaden

Již zítra a v sobotu se jede na Klatovsku tradiční Rallye Šumava Klatovy a Historic Vltava Rallye. Stejně jako v loňském roce bude tento závod doplněn také legendárním automobilovým podnikem pravidelnosti Rallye Wiesbaden. Páteční program na klatovském náměstí bude více než bohatý.

rallye šumava klatovy 2015, zdroj - pamk.czFoto: Ilustrační – Rallye Šumava Klatovy 2015, autor: PAMK

„Už od pátečního rána se budou k Pošumaví přibližovat účastníci staroslavné Rallye Wiesbaden. Ta v současnosti navazuje na jednu z nejslavnějších evropských soutěží šedesátých let, kdy byla součástí Mistrovství Evropy v době, kdy světový šampionát ještě neexistoval. Rallye Wiesbaden okolo roku 1968 pomáhal pořádat na českém území i Pošumavský auto moto klub a i proto jsou až do současnosti Klatovy neodmyslitelnou součástí tohoto podniku, organizovaného v režimu rallye pravidelnosti a probíhající v běžném silničním provozu,“  uvedl Karel Špaček z tiskového střediska Pošumavského auto moto klubu Klatovy.

Přede dvěma lety se dokonce Rallye Wiesbaden díky květnovému termínu klatovských soutěží, stala součástí jejich programu. To se všem zalíbilo.

„To se jeho účastníkům i organizátorům náramně zalíbilo, a tak letos dokonce posunuli termín své události do dubna, aby si to mohli zopakovat. Kromě dalších dvanácti zvláštních zkoušek (kde se účastníci snaží zajet předepsanou trať přesně v určeném čase) na českém území pojedou tedy opět posádky sportovních vozů i na uzavřeném Klatovském okruhu, a to po páteční čtrnácté hodině. Ještě předtím se představí na klatovském náměstí Míru,“  doplnil Špaček.

Hned poté, co z klatovského náměstí odjedou účastníci wiesbadenské rallye na trať, začne hlavní soutěž, kdy na startovní rampu v 15.10 hodin najede první ze závodních vozů Historic Vltava Rallye.

„Hned po nich budou následovat nadšenci přihlášení do Rallye Šumava Legend, od 17.05 se dočkají svých favoritů i fanoušci soudobých vozů. No, a protože se zdá, že počasí nám bude přát, nebude třeba odcházet z náměstí ani poté. Na velkoplošné obrazovce budou neustále k vidění záběry z rallye a po odstartování posledních závodníků zahájí svůj koncert známý zpěvák Petr Kolář se svou kapelou. To navíc bude v době, kdy se po třetí rychlostní zkoušce začnou na náměstí závodníci vracet, v koncertních přestávkách s nimi tak budou moci moderátoři Jan Suda a Jan Vaškovič prohodit pár slov,“  dodal k programu Špaček.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat