V Nepomuku zahájí turistickou sezónu. V rámci akce budou moci návštěvníci zavítat i do jinak nepřístupných míst

V sobotu 22. dubna zahájí v Nepomuku na jižním Plzeňsku oficiálně turistickou sezónu. Během akce Otvíráme Nepomuk! budou lidé moci navštívit některé běžně nepřístupné historické interiéry, projít se po nové městské naučné stezce nebo navštívit nové muzejní expozice. Součástí tohoto dne bude také šermířské a divadelní představení. Vstupné do všech památkových objektů je v tento den zcela zdarma!

akce Otvíráme Nepomuk, zdroj - nepomuk.czFoto: Akce Otvíráme Nepomuk! v předchozích letech, zdroj: nepomuk.cz

U příležitosti Mezinárodního dne památek, který letos připadá na úterý 18. dubna, se otevřou brány některých běžně nepřístupných historických staveb, kterých je v Nepomuku nemalé množství. Návštěvníkům přístupná tak bude bývalá kaple Božího Těla, interiér a věž kostela sv. Jakuba či atraktivní městské podzemí s pozůstatky středověkých důlních děl.

„Akcí Otvíráme Nepomuk! symbolicky zahajujeme turistickou sezónu, otvíráme zbrusu nové expozice a dáváme tak vědět světu, že Nepomuk je zajímavou destinací pro cestovní ruch. Velmi populární je zejména návštěva běžně nepřístupných prostor, kde navíc často čeká nejedno překvapení. Hojnou účast mají i komentované prohlídky. V loňském roce na akci přišlo zhruba šest set lidí. Věřím, že letos jich bude ještě víc,“  sdělil k akci nepomucký místostarosta Pavel Kroupa.

Více k akci zde

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>