V Nezvěsticích a Starém Plzenci řádili podvodníci. Seniorka přišla o sto tisíc korun!

Policisté se zabývají hned dvěma případy podvodného jednání, k nimž došlo na jižním Plzeňsku v průběhu včerejšího dne. V jednom případě oslovili dva neznámí podvodníci starší ženu v Nezvěsticích s tím, že jí jdou vrátit přeplatek za energie. Když se dostali do jejího bytu, okradli ji o téměř sto tisíc korun! Ve druhém případě pak neznámý podvodník telefonoval ženě ze Starého Plzence s tím, že je její vnuk a chce po ní peníze. Žena mu však naštěstí neuvěřila a podvodník zavěsil.

v bzepečí domova, praha.euFoto: Ilustrační, praha.eu

„Od včera kriminalisté šetří skutek, který se stal v obci Nezvěstice. Po druhé hodině odpoledne dva zatím neznámí pachatelé oslovili na ulici 84letou ženu. Použili záminku, že jdou vrátit ženě přeplatek za elektřinu. Důvěřivá seniorka je tedy pustila do svého bytu. Při domnělém vyřizování přeplatku pachatelé ženu obelstili a podařilo se jim z bytu odcizit téměř 100 000 korun. Další případ se stal v obci Starý Plzenec, kde byla naštěstí 67letá žena obezřetnější. Včera kolem poledne jí zavolal muž, který se vydával za jejího vnuka. Chtěl od ní půjčit peníze. Žena mu řekla, že vnuka má, ale jmenuje se jinak a ať jí řekne i své příjmení. Po této otázce muž na druhém konci linky zavěsil. Duchapřítomná seniorka případ nahlásila na Policii ČR,“  sdělila mluvčí policistů Markéta Fialová.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat