V objektu bývalé cihelny hořelo. V budově nyní žije početná romská komunita ze Slovenska

Hned několik jednotek hasičů vyjíždělo dnes dopoledne do prostoru bývalé blovické cihelny, odkud byl hlášen kouř vycházející z jedné z tamních budov. Jak se ukázalo, požár vznikl v bývalé provozní budově, která byla mnoho let neobývanou. Změna přišla teprve před několika měsíci, kdy se do tohoto objektu nastěhovala početná komunita slovenských Romů. Podle místních lidí je však soužití s těmito lidmi mnohdy problémové. 

foto hasiči zásah, zdroj - sdhblovice.czFoto: Ilustrační, zdroj: Hasiči Blovice

„Zhorela elektroinštalácia, uhasili sme to vedrom vody,“  řekl pro Plzeňsko na dlani jeden z romských nájemníků, jenž žije v této budově. Jak se nám podařilo zjistit, požár zdolali sami nájemníci, kteří jej hasili kýbly s vodou. Blovičtí dobrovolní hasiči a jejich nepomučtí profesionální kolegové, kteří následně přijeli na místo události, odvětrali zakouřené prostory a překontrolovali, zda se v objektu nenachází skrytá ohnivá ložiska.

Vše tak nasvědčuje tomu, že požár vznikl v rozvodné elektrické skříni. Přesnou příčinu tohoto požáru však musí určit vyšetřovatel hasičů, který si celý případ převzal. Stav elektroinstalace v celé budově je totiž poměrně zastaralý.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>