V plzeňském Lesoparku Ostende čekají na návštěvníky nové cesty a lesní tůně

Právě v těchto dnech dokončilo Město Plzeň druhou etapu revitalizace Lesoparku Ostende, jež se nachází v blízkosti Velkého boleveckého rybníka. Nynější úpravy spočívaly zejména ve vybudování systému cest pro pěší z přírodního materiálu včetně dřevěných mostků. Novým prvkem jsou také dvě vodní tůně, které jsou přímo napojené na stávající síť cest lesoparku.

lesopark ostende před revitalizací, zdroj - geovision.czFoto: Lesopark Ostende před revitalizací, zdroj: Geovision.cz

„Plzeň vlastní přibližně čtyři tisíce hektarů městských lesů, z nichž je většina hospodářských. Lesy v blízkosti města ale postupně proměňujeme tak, aby mohly lidem sloužit k relaxaci i sportovním a turistickým aktivitám,“  sdělil Petr Náhlík, náměstek plzeňského primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

„Ve druhé etapě jsme nechali v zadní části lesa vybudovat kromě štěrkových cest nově dvě lesní tůně nad sebou. Původně byly na jejich místě jen terénní deprese, voda se do nich dostala díky nasměrování z nivy Boleveckého potoka,“  upřesnil k novým úpravám Richard Havelka, vedoucí Úseku lesů, zeleně a vodního hospodářství Správy veřejného statku města Plzně.

„Cesty zlepšují průchodnost územím, zvyšují atraktivitu pro návštěvníky a zároveň přispívají k ochraně lesa. Pokud mají lidé k dispozici pohodlné cesty a pohybují se po nich, nepoškozují lesní porosty,“  dodal Havelka. Druhá etapa revitalizace lesoparku se uskutečnila od října loňského roku do letošního dubna. Celkové náklady na tuto akci představovaly 1, 143 milionu korun včetně DPH a byly hrazeny z rozpočtu města, zastoupeného příspěvkovou organizací Správa veřejného statku města Plzně.

Revitalizace Lesoparku Ostende tak byla fakticky zahájena již v dubnu roku 2015, kdy první etapa byla dokončena v červnu téhož roku.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>