V plzeňském masokombinátu hořelo. Příčinou požáru byla závada kompresoru

Uplynulou sobotu zasahovali plzeňští hasiči u požáru, k němuž došlo v areálu masokombinátu na Borských polích. Podle všeho je příčinou požáru závada na kompresoru ve strojovně chlazení. Zásah hasičů byl natolik náročný, že během hašení museli použít pěnu. Na místo postupně přijíždělo také několik dalších jednotek hasičů z okolí.

hasiči, pndFoto: Ilustrační, Plzeňsko na dlani

„V sobotu 27. srpna 2016 v půl páté odpoledne vyjeli hasiči ze všech plzeňských stanic do ulice Podnikatelská na Borských polích k požáru masokombinátu. Současně operační středisko vyhlásilo poplach jednotkám SDH Bolevec, Doudlevce, Křimice, Skvrňany a Vejprnice. Požár vypukl ve strojovně technologie chlazení, kde začal hořet kompresor, který v masokombinátu tlačí čpavek. Na likvidaci požáru ve strojovně hasiči použili těžkou pěnu, na zkrápění dvou zásobníků čpavku nasadili roztříštěný proud. Hasební zásah probíhal jak ze země, tak ze střechy a z výškové techniky. Na místě se celkem točilo 11 cisteren a 2 kusy výškové techniky. Hasiči z Košutky přivezli i vysokotlaké hasicí zařízení Cobra a vozidlo na plnění dýchacích přístrojů. Kvůli nasazení velkého počtu hasičů museli přijít do služby i hasiči z volna,“  popsala zásah hasičů Pavla Jakoubková, mluvčí krajských hasičů.

Požár navíc komplikoval také unikající čpavek a nebezpečný oxid uhelnatý. Proto také hasiči, kteří prováděli zásah, museli zasahovat v dýchací technice.

„V budově hasiči naměřili vysoké koncentrace čpavku (100 ppm) a v souvislosti s požárem i oxidu uhelnatého (50 ppm). Kvůli přítomnosti nebezpečných látek hasiči po celou dobu zasahovali v dýchací technice. Díky rychlému zásahu i vzhledem k dobrým rozptylovým podmínkám hasiči nechali uzavřít pouze ulici Podnikatelská. Do širšího okolí se nebezpečné látky nedostaly, obyvatelé Plzně jimi nebyli nijak ohroženi. Koncentrace nebezpečných látek na místě i v okolí kontrolovali příslušníci Chemické laboratoře Třemošná,“   doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>