V Plzni odstartoval 9. ročník Divadelního léta. Patronát nad akcí převzal herec Jan Přeučil

Již včera odstartoval v krajské metropoli 9. ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem. Jedná se tak o jeden z největších open air divadelních festivalů v Plzeňském kraji, v jehož průběhu se odehraje přímo v historickém centru města mnoho premiér a repríz divadelních představení. Mezi nimi však nebude chybět také sedm repríz z loňského roku. Konkrétně se jedná o velmi úspěšnou komedii Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! s Pavlem Baťkem jako Sherlockem Holmesem.

představení Prokletí rodu Baskervilů, divadelnileto.czFoto: Ilustrační – divadelní představení Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes!, zdroj: divadelnileto.cz

Divadelní léto pod plzeňským nebem pořádá PaNaMo ve spolupráci se Západočeskou galerií v Plzni. Celý tento festival podporuje také Město Plzeň, Plzeňský kraj a společnost Plzeň 2015. Festival každoročně zasazuje do kulis historického centra Plzně vlastní originální inscenaci. Jeviště s hledištěm pro 400 diváků tak vyrůstá vůbec poprvé na prostranství U Zvonu. Premiéra Dona Quijota se tam odehraje již 2. července. Po ní bude následovat dalších 10 repríz.

„Donkichotství je v každém z nás, a tak se náš příběh může odehrát komukoli, kdykoli a kdekoli. Proto je také scéna spíše abstraktní než historická. K literární předloze se nicméně hrdě hlásíme, a tak nám písečná pláň U Zvonu připomíná španělskou vyprahlou step,“  vysvětlil umělecký ředitel Divadelního léta, režisér inscenace Vilém Dubnička. V inscenaci Don Quijote došlo ke změně v hereckém obsazení – Jana Zenáhlíková má problémy s hlasivkami, vystřídala ji proto Kristýna Bábková. V rámci vedlejšího programu se Divadelní léto snaží představovat divákům nové typy jevištního umění, které nejsou tak často k vidění na venkovní scéně.

Více o divadelním létě v Plzni zde

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>