V Plzni se rozmáhá problém s opilci. Strážníci denně řeší několik případů!

V poslední době se s opilci na veřejných místech roztrhl v Plzni doslova pytel. Také včerejší den ukázal, jak moc jsou městští strážníci vytíženi kvůli těmto lidem. Během středy řešili totiž strážníci hned čtyři opilce, mezi nimiž byla dokonce také žena!

opilec ve vlastních výkalech a výměsčích, MP PlzeňFoto: Ilustrační, zdroj: MP Plzeň

„Pár minut po půl druhé neušel pozornosti strážníků v centru města muž, který si ke svému odpočinku vybral místo poblíž lavičky v sadech Pětatřicátníků. Hlídka ho vzbudila a ihned bylo jasné, že to přehnal s alkoholem. V důsledku toho nekontroloval své chování a svým jednáním ohrožoval svůj život a zdraví,“  upřesnila k prvnímu opilci mluvčí strážníků Jana Pužmanová. Jen o několik minut později byli borští strážníci voláni kvůli opilému muži do Tylovy ulice k autobusu MHD. „Sedmatřicetiletý Plzeňan díky přemíře vypitého alkoholu zase nezvládal chůzi po svých. Stejně na tom byla i šestačtyřicetiletá žena z Mariánských Lázní. Ta se kolem půl čtvrté odpoledne povalovala opilá na trávníku v ulici U Světovaru. Strážníci jí sice pomohli na nohy, ale na těch se ani s jejich pomocí nebyla schopna udržet. Po ženě doprovodili strážníci na záchytku ještě sedmatřicetiletého muže z Rokycanska. Toho si hlídka všimla před půl osmou večer ve skupince bezdomovců, když procházela Smetanovými sady,“  popsala mluvčí středeční den s opilci.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>