V Plzni se uskuteční adventní prohlídky historického centra města. Vůbec poprvé v historii

Již za několik dnů začíná advent, který v Plzni přenese jednu zásadní novinku. Tou jsou adventní prohlídky historického centra města. Návštěvníci, kteří se zajímají o historii a oslavy tohoto kouzelného času se prostřednictvím přednášek a komentovaných výkladů seznámí s podstatou těchto svátků a také historickými zvyky.

vanoce-v-plzni-zdroj-umo3-plzen-euFoto: Ilustrační, zdroj: umo3.plzen.eu

Zkušený průvodce tak seznámí zájemce s historií Vánoc, tradičním slavením adventu a některými vánočními zvyky a tradicemi, které v dnešní hektické době již lidé pomalu zapomínají. Od historické budovy radnice se společně návštěvníci vydají na hodinovou procházku adventní Plzní, kterou zakončí příjemné vánoční povídání nad šálkem horkého nápoje a ochutnávkou vánočního cukroví. Trasa není bezbariérová, a proto není vhodná pro osoby se sníženou pohyblivostí.

Prohlídky začínají již v sobotu 3. prosince a budou se konat každou sobotu a neděli od 17.30 hodin až do 18. prosince. Vstupenky bude možné zakoupit od 1. listopadu v Turistickém informačním centru a prostřednictvím Plzeňské vstupenky.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>