V Plzni se uskuteční festival o udržitelnosti života na Zemi. V rámci něho se představí 16 filmových snímků

Ve dnech 13. – 14. března se uskuteční v prostorách DEPO2015 v Plzni festival filmů s tématikou přírody a ekologie, jež nese název Ekotopfilm. V rámci něho se návštěvníkům představí filmy o nádherné přírodě, záhadách lidského zdraví a neobvyklých způsobech života. Vstupné na tento festival je pro návštěvníky zcela zdarma.

festival Ekotopfilm, zdroj - ekotopfilmfestival.czFoto: Ekotopfilm v Praze, zdroj: ekotopfilmfestival.cz

„Naším cílem je zpřístupnit lidem udržitelný rozvoj srozumitelnou, názornou a zábavnou formou. Dokumentární film považuji za velmi moderní audiovizuální formu vyprávění pravdivých příběhů, které dokážou s lidmi pohnout,“  představil poslání festivalu ředitel Ekotopfilmu František Štefan.

Z bohaté filmové nabídky stojí za podívanou například cenami ověnčený Yellowstone přinášející dechberoucí a technicky dokonalé záběry krajiny, divoce žijících zvířat a činných gejzírů z nejstaršího národního parku Ameriky. Vaření z odpadu jako zábavnou lifestylovou záležitost prezentuje sympaťák David ve filmu Vaření z odpadu.  Že nejsme jen lidé, ale celý biosystém, ukazuje pozoruhodný snímek Lidské tělo: mikroskopické safari. Dokument Mikroporod přibližuje vědecké poznatky o vlivu způsobu porodu na zdraví lidstva a získal za to hlavní cenu Ekotopfilmu Grand Prix. Klimatická chyba nabízí jednoduché a praktické řešení ke zmírnění následků klimatických změn, které se projevují například sesuvy půdy, odvodňováním krajiny, nezvladatelnými lesními požáry nebo táním ledovců.

Více informací k tomuto festivalu zde.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>