V Plzni zaútočil narkoman na německou turistku. Na pomoc jí šel sám vedoucí kanceláře primátora!

V úterý, kolem sedmnácté hodiny, se odehrálo na plzeňském náměstí Republiky hotové drama. Poblíž morového sloupu se povaloval asi třicetiletý muž, kterému se rozhodla pomoci čtyřiasedmdesátiletá turistka z Německa, která se domnívala, že dotyčný je v ohrožení života. Když jej však oslovila, muž náhle vstal a začal ji drasticky mlátit. Když napadená turistka křičela o pomoc, všiml si toho také vedoucí kanceláře primátora Václav Pach, který vykoukl z okna své kanceláře.

veoducí kanceláře primátora plzně, který bránil turistku před útočníkem, zdroj - plzen.euFoto: Václav Pach přebírá poděkování z rukou šéfa MP Plzeň, zdroj: plzen.eu

Když Pach následně zahlédl, co se venku děje, začal jednat. Rychle proto vyběhl ze své kanceláře a společně se strážníkem městské policie, který před budovou radnice v tu dobu hlídkoval, na agresora skočili. Díky jejich pohotové reakci se jim povedlo agresivního muže zdolat. Narkoman, který pochází z Přešticka, poté skončil v poutech.

Včera si Václav Pach za svoje počínání, kdy chránil veřejný pořádek, vysloužil poděkování z úst samotného šéfa plzeňských strážníků Karla Macha. Ten mu poděkoval za jeho hrdinství, které prokázal.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat