V regionu se mohou objevit bouřky a přívalový dešť. V ojedinělých případech se může objevit krupobití

Meteorologové upozorňují, že se nad územím regionu může v několika následujících dnech objevit přívalový déšť a krupobití. Podle všeho se totiž bude nad střední Evropou udržovat nevýrazné pole nižšího tlaku vzduchu. To s sebou může přinést kromě obou jevů také bouřky.  

zatažené, počasí, déšť, zdroj-youtubeFoto: Ilustrační, zdroj: youtube.com

V průběhu soboty se tak očekává převážně oblačno, na severovýchodě přechodně i polojasno. Během odpoledne a večera se mohou objevit místy přeháňky nebo dokonce bouřky. Ty mohou být velmi intenzivní. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 25 až 28 °C, na horách bude o několik stupňů Celsia méně.

V neděli by mělo být podle odhadů polojasno až oblačno, na horách místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty budou kolem 26 až 29 °C. Předpověď na pondělí naznačuje oblačnost, postupně místy přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí od 25 až 28 °C.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>