V Třebnicích chtěl kdosi ukrást májku. Neřízený pád však způsobil poškození telekomunikačního kabelu

Horšovskotýnští policisté vyšetřují od pondělních ranních hodin podivuhodný případ. Konkrétně se jedná o poškození obecně prospěšného zařízení. K tomu došlo poté, co se neznámý pachatel snažil ukrást májku. Když ji totiž přeřízl, nechtěně padla na telekomunikační kabel, který poškodila. 

májka, zdroj - wikimedia.orgFoto: Ilustrační, wikimedia.org

„Dne 1. května 2017 přijali na tísňové lince 158 policisté oznámení, na jehož základě byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti. Tradice spočívající v pokácení a ukradení májky vedlejší vesnice má dohru u policie. Dosud neznámý pachatel 4:45 hodin v Třebnicích na návsi před bývalou hasičskou zbrojnicí pomocí donesené motorové řetězové pily přeřízl májku. Neučinil však taková opatření, která by zabránila předpokládanému neřízenému pádu májky. Májka tak dopadla na telekomunikační kabel, čímž došlo ke zlomení dřevěného sloupu telekomunikačního vedení a ohrožení provozu tohoto telekomunikačního zařízení,“  upřesnila policejní mluvčí Dagmar Brožová. Po pachateli, kterému hrozí až rok odnětí svobody, policisté nadále intenzivně pátrají.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>