V Zeměticích během jízdy vzplálo nákladní auto. Řidič, kterému již hořelo oblečení, musel vyskočit za jízdy ven!

Málem tragicky skončila dnešní jízda řidiče nákladního vozu v Zeměticích na Stodsku poté, co jeho vozidlo vzplálo během jízdy. Oheň byl natolik silný, že okamžitě zachvátil téměř celou kabinu i s řidičem. Muži v důsledku požáru dokonce vzplálo oblečení. Jelikož požár se šířil obrovskou rychlostí,  musel proto řidič okamžitě z hořícího auta za jízdy vyskočit.

hořící dodávka plná knedlíků, hzspk.czFoto: Ilustrační, HZSPk

„Policisté z Dopravního inspektorátu Plzeň – venkov se v současné době zabývají havárií nákladního automobilu, ke které došlo dnes 28. června 2016 v odpoledních hodinách na silnici v obci Zemětice, když na vozidle vznikl za jízdy požár. Řidič v důsledku toho nasměroval vozidlo mimo pozemní komunikace a za jízdy vyskočil. V tu chvíli již muži hořelo oblečení. Vozidlo následně narazilo do sloupu veřejného osvětlení a oplocení pozemku. Muž přitom utrpěl popáleniny, pro které byl letecky transportován do nemocnice v Praze na Vinohradech. Policisté u muže dechovou zkouškou vyloučili alkohol. Při události ke zranění jiných osob nedošlo. Příčinou a okolnostmi havárie se policisté dále zabývají,“  popsal situaci policejní mluvčí Jan Koželuh.

Podle našich zjištění utrpěl řidič rozsáhlé popáleniny na velké ploše těla. Ve velmi vážném stavu tak skončil na popáleninovém centru v Praze. Díky jeho statečnému počínání, kdy strhl hořící vůz do škarpy a teprve poté vyskočil z vozu ven, nedošlo k dalšímu ohrožení nebo usmrcení jiných osob.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>