Ve Chválenicích se bude protestovat. Protest zasáhne také hlavní silniční tah I/20

Již v neděli 25. září se od 17 hodin uskuteční ve Chválenicích protestní akce, kterou připravil spolek Obchvat Chválenic a Želčan. Cílem této protestní akce je upozornit na špatnou situaci a nárůst silniční dopravy v těchto obcích. Protest se uskuteční od 17 hodin a potrvá až do 18.30 hodin. V průběhu celé protestní akce budou lidé přecházet ve Chválenicích přechod pro chodce, a tak blokovat dopravu na tomto hlavním silničním tahu.

neuveritelny-narust-doprava-ve-chvalenicich-zdroj-fb-spolek-obchvat-chvalenic-a-zelcanFoto: Nárůst silniční dopravy ve Chválenicích a Želčanech, zdroj: FB/spolek Obchvat Chválenic a Želčan

Cílem celé protestní akce je upozornit na nutnost výstavby silničního obchvatu, který by obci výrazně pomohl od tohoto zatížení, které nárůst dopravy přináší.

„Jedná se o podporu zvýšení bezpečnosti na stávající komunikaci I/20 a podpora co nejrychlejšího zahájení prací na projektu pro územní rozhodnutí včetně zahájení prací na EIA ochvatu obcí Chválenic a Želčan,“  stojí v prohlášení samotných organizátorů celé akce. Do protestní akce se může zapojit každý, kdo má zájem. Více k akci zde.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>